Windows 10 Yükseltme Yapmadan Temiz Kurulum

Bildiğiniz gibi Microsoft Windows 10 işletim sistemini çıkarttığında, ilk bir yıl içerisinde Windows 7 ve Windows 8 lisans sahibi olanların Windows 10’a ücretsiz geçeceğini açıklamıştı. Bu süreden sonra gerek Windows Update gerekse Medya oluşturma aracıyla yükseltmelerimizi yapmıştık. İlk geçiş kesinlikle Yükseltme şeklinde olmak zorundaydı.

Artık bu duruma gerek kalmadı. Dirert olarak temiz kurulum ile Windows 10 yüklemek ve aktive etmek mümkün.

Aşağıda resimde olduğu gibi lisans stickerinde olan ürün anahtarınızı, Open Lisans ürün anahtarınızı veya Windows 8’in lisansını bulan programlar ile elde ettiğiniz anahtarı Windows 10 kurulumundan sonra ürün anahtarı ekle metodu ile aktive edebilirsiniz.

Bilgisayarlarda bilgi belge kurtarma gerektirmeden temiz kurulum yapmak isteyenler için güzel bir gelişme. Tabi bunu ancak en son dağıtım olan Windows 10 1511 derlemesi ile yapabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 burada geçenlerde 1511 derlemesi dağıtılıyordu ancak durduruldu. İlk başta buradan elde edenler bunun kazanımını sağladı. Ancak ilerleyen günlerde bu adreste 1511 derlemesi yer alacaktır.

windows7licensesticker

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s